Gratis læggeplan
Navigation
Kategorier
Produkter
Projektering & montage
Nyheder
Vigtige links
Overfladebehandling
Brandbeskyttelse
Kontakt
INNOVEST i Skjern - en af Danmarks mest innovative udviklingsparker.
Entreprenør Hansen & Larsen A/S er total entreprenør på projektet og DC-System er valgt som facadeleverandør tildette projekt. Ordren omfatter produktion, levering og montering af ca. 4000 m2 facadepaneler. Fremtidssikrede paneler som både er højtisolerede og brandsikre.
I projektet indgår der færdiglavet facadepaneler, som indeholder2600 plader 18 mm fermacell Fibergips. Facadepanelerne er opbygget i en sandwich konstruktion hvor kernen består af PUR Isolering beklædt med 18 mm fermacell Fibergips på alle flader og kanter.
Paneler kommer til at fremstå i 4 farver, orange, gul, rød og grå. Bygherrerne bag INNOVEST er Ringkøbing-Skjern Forsyning A/S og den erhvervsdrivende fond Ringkøbing Fjord Innovationscenter.
Vil du vide mere om DC SYSTEM? klik her